książka

Nadchodzi nowa książka z cyklu “Jurassic World”

Uniwersum Jurassic Park powiększy się dzięki książce, będącej prequelem do wydarzeń z filmu Jurassic World!

Jak się dowiadujemy, uniwersum serii Jurassic Park powiększy się dzięki książce, opowiadającej wydarzenia poprzedzające film Jurassic World. Literatura ma trafić do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych w maju 2018 roku, w formie książki dla młodych dorosłych, od wydawnictwa Random House Books.

Nie podano, póki co, oficjalnego tytułu. Robocza nazwa brzmi Jurassic World: Fallen Kingdom – Hardcover Young Adult Novel. Poniżej przedstawiamy synopsis od wydawcy.

Odkryj początki jednej z najbardziej ukochanych postaci serii Jurassic World–Claire Dearing–w tej, wypakowanej akcją, książce. 

Podczas wydarzeń z Jurassic World, Claire Dearing stawiła czoła dzikim dinozaurom, które uwolniły się ze swoich zagród… ale to nie był jej pierwszy raz. W tej nowej historii, Claire będzie prowadziła elitarną grupę, która pod wodzą Simona Masraniego, ma zamiar stworzyć zupełnie nowy park rozrywki–Jurassic World! Podczas tej przygody, Claire ustanowi ważne relacje z postaciami, jak i prehistorycznymi bestiami, które bada, ale kiedy sytuacja stanie się zagrażająca życiu, to spojrzy na to z szerszej perspektywy. Fani Jurassic World ucieszą się na uzupełnienie luk z życia Claire, mając przy tym wgląd na to, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że jest taką kobietą jaką znamy.

Maj 08,2018 | 304 strony | Młody Dorosły

Reasumując, będzie to książka która będzie dedykowana dla nastolatków w wieku od 12 do 20 lat. To nie pierwszy raz, kiedy kanon zostaje poszerzony o literaturę. Podobny zabieg miał miejsce przy okazji Jurassic Park 3, gdzie została wydana seria Jurassic Park Adventures. Niestety, w wyniku sporych różnic względem filmów, nie jest ona uważana przez fanów za wydarzenia kanoniczne.

Tu może być podobnie, choć osadzenie akcji przed wydarzeniami filmu może być interesującą ciekawostką. Może poznamy w jaki sposób Masrani Global objeło piecze nad InGenem i stało się ogromną korporacją jaką znamy. Choć będziemy ja czytać z perspektywy Claire, niewykluczone, że zobaczymy inne postacie jak Owen Grady, Henry Wu czy Vic Hoskins. Może też zobaczymy ogarnianie Isla Nublar i poznamy inne tajemnice. Czas pokaże.

Książka wydaje się być przewidziana na 8 maja 2018 roku.


Źródło: Jurassic Outpost

Facebook Comments