w-dragon

W-Dragon zapowiedział pierwszą, licencjonowaną statuetkę z serii “Jurassic Park”

Jakiś czas temu sieć obiegła informacja, jakoby chińska firma W-Dragon, zajmująca się produkcja figurek dinozaurów do złudzenia przypominających te znane z filmu “Jurassic Park”, otrzymała kontrakt na produkcję licencjonowanych produktów spod wspominanej marki. Okazuje się, że to prawda, albowiem firma zapowiedziała swój pierwszy projekt.

Na profilu DinoABot na Instagramie pojawił się pierwszy projekt prototypu tyranozaura, znanego z “Jurassic Park”

Według informacji, pierwszy model ma być w skali 1:35, czyli taki jak większość modeli dostępnych na rynku. Ma on mierzyć 18 cm wysokości, 37.5 cm długości, wliczając  to bazę oraz 15 cm szerokości, również z wliczoną podstawką. Figurka ma być wykonana z tworzywa. Sugerowana cena to około 105 USD. 

Nowy trailer sezonu II “Jurassic World: Camp Createcous”

Zdjęcia możecie podziwiać poniżej, na wspomnianym profilu:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dinosaur Photos & Drawings (@dinoabot)

Warto przy tym zaznaczyć, iż  firmie W-Dragon nie są obce figurki oparte o naszą, ulubioną serię. Chińczycy mają już na swoim koncie statuetki dwóch tyranozaurów, wzorowanych na Rexy oraz Bucku. Giraffatitana, który do złudzenia przypomina brachiozaury znane z filmów. Spinozaura, który moim, skromnym zdaniem, w swojej kategorii cenowej, nie ma sobie równych, a także figurki allozaura, który był pierwszym produktem firmy oraz giganotozaura, który jest ewidentnie wzorowany na tym, znanym z “Dino Crisis”.

Sam Neill potwierdził obecność gigantycznego teropoda w “Jurassic World: Dominion”

Pozostaje pytanie, jak to będzie z dystrybucją? Czy figurki będą dostępne przez oficjalne sklepy? Czy też będzie można je kupić przez chińskie serwisy aukcyjne jak do tej pory? Czas pokaże.

Data wydania statuetki nie jest znana. 

Facebook Comments