Dominion

“Jurassic World: Dominion” będzie zwieńczeniem całej sagi.

Według ostatnich słów Colina Trevorrowa, “Jurassic World: Dominion” będzie definitywnym finałem serii, który zamknie wszystkie wątki.

W odróżnieniu od pierwszych trzech części sagi, nowa seria o dinozaurach wg. Trevorrowa, stanowi niejako serial z wyjątkowo długimi odcinkami. Reżyser od samego początku planował nowe filmy jako zamkniętą trylogię, która domknie wątki, które pozostawały bez odpowiedzi w poprzednich filmach.

“Jurassic World: Camp Cretaceous – Sezon II” – spoilerowa recenzja

W ostatnim wywiadzie dla Entertaimnent Weekly, Colin Trevorrow powiedział:

Dla mnie, Dominion to kulminacja jednej historii. Co było dla mnie istotne, to to, że kiedy będziecie oglądać Dominion, naprawdę będziecie się czuć jakbyście poznawali historię, która była fundamentalna dla pierwszej trylogii filmów i to co się stało w tych filmach, jest esencjonalne dla tego co się stanie teraz. Jeśli dzieciaki, które się dopiero narodzą, otrzymają pełną edycję wszystkich sześciu filmów od rodziców prezencie, to będą mieli pełną, zamkniętą i długą historię.

Zapytany o związek filmów z najnowszym, animowanym dziełem pt. “Jurassic World: Camp Cretaceous”, Trevorrow stwierdził:

Dla mnie jest istotne, by scenarzyści, którzy będą kontynować i tworzyć tą serię, rozpoznawali Camp Cretaceous jako swoją historię i swój show. Ale ten sezon – i jeśli będziemy mieli okazję opowiedzieć historię (która jest zawarta w sezonie 3) [czyli jeśli się uda wyemitować 3 sezon do czasu Dominion] – będzie się zgłębiał w większy wątek i przynosił ważne informacje. Nawet w Dominion to będzie prowadziło do poczynionych odkryć, które mnie bardzo ekscytują.

O ile zamknięcie historii przedstawionej we wszystkich sześciu filmach jest jak najbardziej możliwe, tak pozostaje sporo pytań m.in. to jak długi zatem będzie “Jurassic World: Dominion”? Bez odpowiedzi zostają choćby takie rzeczy jak co InGen robił przez blisko dwa lata na Sornie, po upadku parku na Nublar? Jak wyglądała ewakuacja podczas hurganu Clarissa? Jak wyglądał proces eksperymentów Dr. Wu na Sornie po wydarzeniach z drugiej części filmu?

Wyciek kolejnej figurki z serii “Jurassic Park: Amber Collection” od Mattel

Jeśli nawet nie wszystkie pytania pozostaną wyjaśnione przy okazji projekcji “Jurassic World: Dominion“, tak nadal twórcy zapowiadali w przyszłości fabularny serial, o którym pisaliśmy spory czas temu.

Seria “Jurassic Park” ma to do siebie, że jeszcze wiele historii można wyciągnąć z tego uniwersum. Byleby nie odbywało się to kosztem jakości.

“Jurassic World: Dominion” trafi do kin 10 czerwca 2022 roku.


Źródło: UnInterview

Facebook Comments