wyspa dinozaurów

Gra planszowa “Dinosaur Island” dostanie polską edycję

Inspirowaną najsłynniejszym filmem o dinozaurach w dziejach kina, gra “Dinosaur Island” doczeka się polskiego wydania.

Za wydanie polskojęzycznej wersji “Wyspy Dinozaurów” odpowie wydawnictwo Galakta, które ma na swoim koncie masę rewelacyjnych planszówek. Oryginał został wydawny przez Pandasaurus Games. Twórcy obecnie pracują nad nowszą wersją pt. “Dinosaur World”. Nam jednak przyjdzie się cieszyć poprzednim wydaniem.

“Jurassic Park: Amber Collection” wzbogacone o kolejne figurki

Zatem o czym jest “Dinosaur Island”?

“Lata temu naukowcy wreszcie odkryli sposób na sklonowanie dinozaurów dzięki DNA zachowanemu w skamieniałościach. Pierwsze próby nie zawsze kończyły się sukcesem, ale z czasem proces został ustabilizowany. Bardzo szybko muzealne gabloty pokryły się grubą warstwą kurzu – sprytni inwestorzy w mig pojęli, że to wielkie, tętniące życiem jurajskie parki rozrywki są przyszłością. Dziś stanowią miejsce pielgrzymek prawdziwych fanów dinozaurów z całego świata.”

W grze “Dinosaur Island” gracze wcielają się w zarządców parków dinozaurów. Powierza się im ważne zadanie, jakim jest wskrzeszenie prehistorycznych gadów, które będą stanowić atrakcję naszego parku. Żeby jednak to osiągnąć, będzie trzeba ściągnąć na naszą wyspę największe mózgi z całego świata, zapewnić ochronę w parku, prześcigać rywali w dobieraniu najlepszych dinozaurów, ocenić jakie atrakcje będą przyciągać najwięcej gości, a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo zwiedzających i naszych zwierząt. Jeśli się nie uda, zwłaszcza to ostatnie, park legnie w gruzach.

“Jurassic World: Dominion” będzie zwieńczeniem całej sagi.

Mówiąc krótko, gra to sympatyczne Euro, konkretnie typu Worker Placement, gdzie naszym zadaniem będzie umieszczanie pionków w grze tak, by mieć z tego jak najlepsze korzyści. Tytuł jest przeznaczony dla maksymalnie 4 graczy. Szczegółowy opis znajdziecie na Board Game Geek.

Szerzej wypowiada się o tej grze GameTrollTV, którego przegląd angielskiej wersji możecie znaleźć poniżej:

Dokładna data premiery “Dinosaur Island” w naszym kraju nie jest jeszcze znana, jednak wiadomym jest, że tytuł ukaże się w tym roku.


Źródło: Facebook Planszowe Newsy

 

Facebook Comments