The Official Visual History

Książka “Jurassic Park: The Ultimate Visual History” oficjalnie w tym roku

Jeszcze w tym roku zostanie wydana książka pt. “Jurassic Park: The Official Visual History”.

Do większości szanujących się filmów, zwłaszcza mający status kultowych, powstają artbooki. Te małe zbiory wytrwałego procesu twórczego, są czymś co fani uwielbiają i coś czego zawsze oczekują. Zwłaszcza jeśli idzie o ich ulubioną serię. “Jurassic Park” i każda jego kolejna część, nigdy nie doczekały się własnego artbooka. Wszelkie concept arty, jakie były elementami tworzenia tego wiekopomnego dzieła, były dostępne jedynie w internecie lub w kolekcjonerskich (i często drogich) wydaniach i to też nie w formie książek, a bardziej artprintów. Fanom przyszło długo czekać na to, by ich ulubiona seria doczekała się takiego wydawnictwa. Wychodzi jednak na to, że ten czas dobiega końca, bowiem w tym roku zostanie wydany “Jurassic Park: The Official Visual History”, będący właśnie takim artbookiem.

Gra planszowa “Dinosaur Island” dostanie polską edycję

Opis wydawcy brzmi następująco:

Witajcie w Jurassic Park!

Odkryjcie kinową ewolucję trylogii Jurassic Park, czytając niniejszą książkę, która ma na celu świętowanie wpływu, jaki film miał na popkulturę.

Reżyser Steven Spielberg objawił światu wyspę pełną inspirujących dinozaurów, chwytając przy tym za serca widownie na całym świecie. Zarabiając ponad $900 milionów globalnie, produkcja zapoczątkowała nową erę dla efektów wizualnych, która miała nakierować kolejne pokolenia.

Oto najbardziej kompletna i szczegółowa książka o trylogii “Jurassic Park”; która otwiera się wraz z głęboką analizą procesu produkcyjnego związanego z pierwszym filmem, uwzględniając przy tym rzadkie i nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia, a także ekskluzywne wywiady z kluczowymi osobami, stojącymi za produkcją. Czytelnicy odkryją pełną historię całej trylogii, od pierwszego “Jurassic Park”, aż po “Jurassic Park 3”, zgłębiając niezłomny proces powstawania, kryjący się za tymi dziełami. Fani znajdą tu nie tylko ciekawostki związane z filmem, ale też te, które dotyczą gier, zabawek, komiksów i wielu innych rzeczy, eksplorując tą książkę, opowiadającą o ogromnym wpływie, jaki te filmy miały na popkulturę.

Jurassic Park: The Ultimate Visual History będzie ostatnim słowem dla najbardziej epickiej sagi w dziejach kinematografii – definitywną książką zza kulis, na którą fani czekali od bardzo dawna.

Na temat artbooka, było już głośno jakiś czas temu. Miał on się pojawić przy okazji “Jurassic World: Dominion”. Wstępna grafika została nawet zaprezentowana poniżej. Nie wiadomo jednak, czy to ta książka, jest tą o której tu piszemy:

Niewykluczone, iż powyższa fotografia to zupełnie inna książka, która skupi się na aspektach nowej trylogii i uzupełni perfekcyjnie całość. Być może, faktycznie zostanie wydana w 2022 roku, przy okazji premiery ostatniej odsłony cyklu.

“Jurassic Park: Amber Collection” wzbogacone o kolejne figurki 31 stycznia 2021 Zilla

Faktem jednak jest, że “Jurassic Park: The Official Visual History” to taki album na jaki fani czekali od bardzo dawna. Starych fanów ucieszy na pewno fakt, że tytuł zamierza się skupić przede wszystkim na starych częściach sagi, co będzie niesamowitą okazją by spojrzeć na te filmy z szerszej perspektywy i będzie nie lada gratką, dla tych którzy lubią surfować na fali nostalgii. To bardzo ekscytujące móc spojrzeć na swoją ulubioną serię od świeżej strony, jaka dotychczas nie była eksplorowana. Jesteśmy niezwykle ciekawi faktów, jakie mogą się kryć za okładką tej książki. Liczymy na wiele smaczków, a także wiele historii, które po dziś dzień zostają bez odpowiedzi.

Pre-ordery niebawem wystartują na Amazon, zaś przewidziana premiera książki wskazuje na 26 października 2021 roku. Cena nie jest jeszcze znana.


Źródło: Instagram 

Facebook Comments