baryonyx

Nanmu Baryonyx ma już zaprezentowaną pozę

Zaprezentowano prototyp Baryonyxa w docelowej pozie i ta wygląda fenomenalnie.

Baryonyx, a konkretnie para baryonyxów, została dziś zaprezentowana fanom za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a na Facebooku firmy Nanmu.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, iż chiński producent zamierza wypuścić tego dinozaura w tym roku. Dziś już wiemy, że nastąpi to w trzecim kwartale 2021. W dodatku, zapowiedziano dwa baryonyxy zamiast jednego. Możecie je obejrzeć na poniższych fotografiach.

Kliknij, aby powiększyć:

Jak sami widzicie, jest to rodna para, która najwyraźniej zdążyła już założyć gniazdo. Przypuszczalnie baryonyx samiec to ten stojący, zaś samica jest w pozycji leżącej. Oba gady są ewidentnie wzorowane na dinozaurach jakie znamy z “Jurassic World: Fallen Kingdom” bądź z “Jurassic World: Camp Cretaceous”. Prawdopodobnie dobór kolorów będzie oparty o trio baryonyxów, jakie widzieliśmy w serialu. Nie jest wykluczone także, że Nanmu pokusi się o własną inwencję twórczą, jak to zrobili przy okazji V. rexa. Figurki będą dostępne wraz z bazą, która stanowi wspomniany teren lęgowy dla pary.

Pierwsze fotografie figurki Raya Arnolda z Amber Collection trafiły do sieci

Po tych prototypach jestem nimi dużo bardziej zauroczony niż nadchodzącym samcem tyranozaura, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Na tę chwilę nie wiadomo czy para będzie dostępna od razu w dwupaku czy każde z nich będzie trzeba kupić indywidualnie. Ostatnio Nanmu ma też to do siebie, że bazy są sprzedawane oddzielnie, toteż istnieje ryzyko, że za jeden set trzeba będzie zapłacić trzykrotnie. Nie wiadomo także czy wraz z zestawem dostaniemy jakąś mini-figurkę nawiązującą do popkultury związanej z dinozaurami. Przy okazji wspomnianego rexa pokuszono się o postać z serialu “Cadillacs & Dinosaurs”.

Wiemy za to, że preordery ruszą już w trzecim kwartale 2021 roku, a to oznacza, że możemy się rozglądać za parą baryonyxów już od lipca wzwyż. Będą one dostępne poprzez branżowe strony internetowe, które zajmują się sprzedażą tego typu figurek, a także poprzez chińskie serwisy aukcyjne.


Źródło: Oficjalny fanpage Nanmu na Facebooku

Facebook Comments