marvel

Easter Egg nawiązujący do serii “Jurassic Park” w komiksie od Marvel Comics

W jednym z ostatnich komiksów, Marvel Comics dało świetne nawiązanie do serii “Jurassic Park”, które powinno wywołać lekki uśmieszek na ustach fanów.

Każdy kto mnie zna choć trochę to wie, że obok serii “Jurassic Park”, komiksy z serii Marvela to moje drugie hobby. (trzecim jest Predator jakby kto pytał. 😉 ) Nie byłbym zatem sobą gdybym nie wrzucił newsa, który niejako łączy moje dwie, ulubione marki.

W najnowszym komiksie spod znaku Marvel Comics pt. “Women of Marvel”#1, bohaterka Mystique natyka się na dwie, znajome twarze. Podczas wykopalisk paleontologicznych, wspomniana heroina (albo antybohaterka jak kto woli) odwiedza niejakiego Stegrona czyli człowieka-dinozaura, ale nie to jest interesującym elementem tego, konkretnego panelu. Jest nim para związanych i zakneblowanych bohaterów w rogu kadru.

Fani serii “Jurassic Park” z miejsca rozpoznają Alana Granta oraz Ellie Sattler czyli parę charyzmatycznych paleontologów w których wcielili się Laura Dern oraz Sam Neill. Dwójka bohaterów siedzi związana za skrzyniami, podczas gdy Stegron przejął wykopaliska. Jest to ewidentne puszczenie oczka do fanów, którzy czytają komiksy z “Domu Pomysłów”. Mystique, która jest zmiennokształtną, przybiera formę Sattler i rozpoczyna wtapianie się w tłum na wykopaliskach, gdzie odgrywa rolę ekspertki w dziedzinie dinozaurów. Ten plan mimo, iż na początku wydaje się działać, w pewnym momencie się wali, o czym możecie przeczytać na kartkach komiksu.

SPOILER: Do sieci trafiło zdjęcie prezentujące animatronik giganotozaura

To nie pierwszy raz gdy w komiksach Marvela pojawiają się dinozaury. Multiversum tego świata nie tylko posiada własnego złoczyńcę zwanego Sauronem, którego celem było zmienienie wszystkich ludzi w dinozaury, ale także zaginiony ląd zwany Savage Landem, który jest ukryty w sercu Antarktydy. To właśnie tam dinozaury żyją w najlepsze wraz z inną, prehistoryczną fauną. Z kolei w Nowym Jorku, w podziemiach żyje także lud dinozauropodobnych humanoidów, których obrońcą jest… Venom.

Świat Marvela to zdecydowanie barwne i bogate miejsce w które warto się zagłębić. Za to komiks “Women of Marvel” #1 jest teraz dostępny w specjalistycznych księgarniach internetowych takich jak Atom Comics.

Ps. Jeśli lubicie Marvela, to zapraszam na moje drugie, nieco porzucone dziecko -> Deadpool Polska


Źródło: Comicbook.Com

Facebook Comments