Frontier Developments

Akcje Frontier Developments lecą w dół o 40%

Akcje brytyjskiego studia Frontier Developments poleciały prawie 40% w dół po słabej premierze „Jurassic World Evolution 2”.

Zgodnie z tym co podaje wydawca, Jurassic World Evolution 2 na platformę PC sprzedaje się gorzej niż zakładano. Skłania to inwestorów do rezygnacji.

Jak podają źródła, w poniedziałek ceny akcji spadły aż o 38%, oscylując w granicach 1.356 pensa, co jest najniższą jednodniową stratą.

Frontier Developments obniżyło wytyczne sprzedaży na 2022 rok. Według dewelopera, powodem niskiej sprzedaży gry jest fakt, iż gra wstrzeliła się w okres kiedy wychodzi masa gier na które gracze bardzo czekali. Przedstawiciele firmy dodają, iż ich druga gry czyli Elite Dangerous: Oddysey była dużo cichszym tytułem niż wspomniany Jurassic World.

APEX Theropod: Collected Edition – A Deck Building Game – Recenzja

Pomijając powyższe, gra boryka się problemami natury technicznej. Jak wspominaliśmy w naszej recenzji, Jurassic World Evolution 2 jest zbyt podobnym tytułem do pierwszej części, by mówić tu o pełnoprawnym sequelu. Gra cierpi również na liczne glitche, które twórcy obiecują załatać. Gracze bardzo narzekają również na cenę gry, krzycząc, że płacenie za edycję deluxe, która wzbogaca tytuł o 5 nowych dinozaurów, jest rozbojem w biały dzień.

Jurassic World Evolution 2 trafiło do sprzedaż 9 listopada i jest dostępne na Windows, Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation.


Źródło: Bloomberg

Facebook Comments Box